Prapremiera filmu o Bieszczadach "Wilcze Góry" w Ursa Maior
dodano: 19.01.2014

Już za kilka dni w Bieszczadach odbędzie się prapremiera długo oczekiwanego filmu dokumentalnego o karpackiej przyrodzie.

Zapraszamy do Uherzec Mineralnych 25 stycznia 2014 r. na przedpremierową projekcję filmu "Wilcze Góry". Przez trzy lata Erik Baláž – słowacki producent filmów, razem z przyjaciółmi Karolem Kalisky i Jozefem Fiala, przemierzali wzdłuż i wszerz góry i lasy Karpat Wschodnich. Realizowali ujęcia na Słowacji, w Polsce i na Ukrainie poszukując unikalnych ujęć i unikalnych zwierząt. Ten film to opowieść przedstawiająca jedno z ostatnich dzikich miejsc w Europie, gdzie zwierzęta rządzą się swoimi prawami w wiecznym cyklu śmierci i narodzin. Jako jedni z niewielu realizatorów zdjęć nie stosowali nęcenia zwierząt i filmowali je w naturalnych warunkach. Nazwa obszaru znanego w przeszłości jako "Wilcze Góry" była inspiracją dla tytułu filmu.

Większość ujęć była kręcona w polskich Bieszczadach, wzdłuż doliny Sanu. Niesamowite wrażenie robią zdjęcia zwierząt zmagających się z mrozem i śniegiem, a przede wszystkim wilków w swym naturalnym środowisku. Unikalne na europejską skalę ujęcia żbika zrealizowano w okolicach Tworylnego, a jedną ze scen robiących największe wrażenie to pokaz niedźwiedziej siły. Dzięki zrealizowanemu w Karpatach zdjęciom będzie można odbyć podróż w czasie, spojrzeć w oczy zwierząt, z którymi kiedyś dzieliliśmy nasze tereny – "Wilcze Góry".

Przedpremierowy pokaz filmu odbędzie się w Ursa Maior Hall w Uhercach Mineralnych 122A, 25 stycznia 2014, o godzinie 18.00. Z racji prapremiery film zostanie zaprezentowany w wersji anglojęzycznej, rewelacyjnie czytanej przez angielskiego aktora Russella Boultera.

Zobacz zwiastun filmu:

Przy okazji pokazu zostanie uroczyście otwarta sala projekcyjna Ursa Maior, w której właśnie zakończono ostatni etap montażu najnowszego multifunkcyjnego sprzętu nagłaśniającego i projekcyjnego.

Projekcja potrwa 48 minut, a podczas seansu będzie można spróbować piw Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa oraz nabyć wyroby i publikacje regionalne w sklepie Esencja Karpat.

Nowością w Bieszczadach będą zasady nabywania wejściówek. Goście zapłacą za uczestnictwo w projekcji wedle eksperymentalnej metody płatności "Pay What You Want" – Zapłać Tyle, Ile Uważasz. Wedle niej widz płaci tyle, ile uważa za słuszne i na ile wycenia wartość usługi oraz chęć jej powtórzenia.

Ilość miejsc siedzących ograniczona do 100, całkowita liczba miejsc 200. Organizatorzy pokazu nie prowadzą rezerwacji miejsc. Ważne zatem jest stawienie się na projekcję odpowiednio wcześnie. Filmowi towarzyszy piękna, monumentalna muzyka. Z tego powodu w celu zapewnienia uczestnikom pokazu komfortu i możliwości pełnego jego odbioru, widzowie proszeni są o bezwzględne wyłączenie telefonów komórkowych oraz zachowanie ciszy podczas całej projekcji.

Premiera polskojęzycznej wersji filmu odbędzie się w ostatnich dniach lutego br. równolegle w Krakowie oraz w Bieszczadach. Premierę będą firmowały swoimi nazwiskami znane osobistości polskiej turystyki, wydawnictw oraz znani przedstawiciele mediów, m.in. redaktor naczelny National Geographic Polska – Martyna Wojciechowska.

Patronat internetowy nad bieszczadzkimi pokazami filmu "Wilcze Góry" sprawuje portal Bieszczady.pl.

Strona projektu "Wilcze Góry": www.arollafilm.com.

Prapremiera filmu "Wilcze Góry"
Ursa Maior Hall
Uherce Mineralne 122A
25 stycznia 2014, godz. 18.00
Wstęp wg zasady: "Zapłać tyle, ile uważasz"
 

Źródło: Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych (www.ursamaior.pl)